Ara

Dijital Mağazanızı Ön Plana Çıkarmak İçin Stratejiler

Bir Girişimci Öğretmen mağazanız olduğunda öğretmenlik mesleğiniz doğrultusunda edindiğiniz bütün bilgi ve tecrübeleri mağazanız için üreteceğiniz dijital eğitim materyallerine yansıtabilecek ve aynı eğitim materyalinizden defalarca ek gelir elde edebileceksiniz. Girişimci Öğretmen satıcısı olma yolunuzda, mağazanızın daha fazla ön plana çıkması için aşağıda bulunan stratejilere bir göz atmanızda fayda olacaktır.


MAĞAZANIZA AİT BİR LOGONUZ OLSUN - Öğretmenler mağazanızı ziyaret ettiklerinde ilk olarak mağaza logonuz onların dikkatini çekecektir. Logonuz, mağazanız hakkında belli bir izlenim verecektir. Eğer bir satıcı olarak kimliğinizin gizli kalmasını özellikle tercih ediyorsanız, logonuzda mağaza adınızı belirtebilir ve çeşitli renkler kullanarak bunu dikkat çekecek hale getirebilirsiniz.

Girişimci Öğretmen sanal mağazanıza logo olarak şahsi fotoğrafınızı kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Dijital eğitim materyali arayışı içinde olan alıcı öğretmenler mağazanızı ziyaret ettiklerinde, mağaza sahibi olarak sizin onlardan hiç bir farkınızın olmadığını hissettirerek bir samimi bir algı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.


SORU & CEVAPLARA ÖNEM VERMEK - Girişimci Öğretmen sanal mağazanızda bulunan ürünleri satın alan öğretmenler ve/veya satın almayı düşünen öğretmenlerin ürünler hakkında merak ettiklerini size sorabilecekleri bir soru-cevap sekmesi olacaktır. Bize göre mağazanızın en önemli bölümü burasıdır. Ürünleriniz hakkında soruları olan öğretmenlerinizin sorularını yanıtlamanız, onlara yardım etmeniz ve çeşitli tavsiyelerde bulunmanız, alıcı öğretmenlerin gözünde mağazanızın sadece ürettiğiniz ürünleri satışa koyduğunuz bir alandan daha fazlası olduğunu hissettirecektir.

Mağazanızı ilk kez ziyaret eden öğretmenin ilk yapacağı iş, soru-cevap bölümünüze göz atmaktır. Bunu unutmayın. Dolayısıyla, ürünleriniz hakkında sorulan soruları mutlaka kısa süre içerisinde cevaplandırmaya özen gösterin.


TAKİP EDİN - Bir Girişimci Öğretmen sanal mağazanız olduğunda, aktiflik düzeyinizle doğru orantılı olarak yurdumuzun pek çok yerin öğretmenlerle iletişim halinde olacağınızı şimdiden söylememizde fayda var. Mağazanızda ki Soru-Cevap sekmesi, e-postalar ve sosyal medya aracalığı ile onlarca öğretmenle iletişim halinde olacaksınız. Aralarından birçoğu ile tanışacaksınız, onların öğretmenlik hikayelerini öğrenceksiniz. Belkide Girişimci Öğretmen sanal mağazalarınızda bulunan ürünleriniz kapsamında bir iş birliği yapacaksınız.

Girişimci Öğretmen platformunda hayatınıza ciddi derece katlı sağlayacak öğretmenleri keşif etmek için her hafta Cuma akşamı yayımlanan Girişimci Öğretmen E-Bültenini mutlaka takip edin. Bültende yer alan ürünlerin mağazalarına göz atabilir ve/veya haftanın öğretmenin ilham verici hikayesinden etkilenebilirsiniz!

Her satıcı öğretmenin kendine özel bir sanal mağazası olacağını biliyorsunuz. Mağazaların her biri ilgili satıcı öğretmenin eğitsel anlayışını yansıtacaktır. Bu yüzden platformda bulunan diğer satıcı mağazalar periyodik olarak göz atmanızda ve takip etmenizde büyük fayda var.


HATALARINIZI KABUL EDİN - Herkes hata yapabilir! Burada önemli olan, hataları kabul etmek ve alıcı öğretmenlerin ürünlerinize yapacakları geri bildirimleri özenle dikkate almanızdır. Bu sizin (bir mağaza sahibi olarak) özenli bir şekilde insanların görüşlerini dikkate aldığınızı ve her şeyden önemlisi insanların sizinle iletişim kurabileceğini hissettirecektir.

Aynı zamanda mağazanızı ilk defa ziyaret eden öğretmenler, çeşitli geri bildirimlere verdiğiniz cevapları okuduklarında merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilir ve sizi (mağaza sahibi olarak) yardım etmeye ve sürekli gelişmeye istekli olduğunuzu göreceklerdir.


SOSYAL MEDYA HESABINIZ GERÇEK OLSUN - Sosyal medya hesaplarınızda, Girişimci Öğretmen mağazanıza yüklediğiniz ürünleri tanıtmanız son derece önemli tabiki. Ancak paylaşım yaparken özellikle ürünlerin sadece kapak fotoğraflarını paylaşmamaya özen gösterin. Bunun yerine ilgili eğitim materyalinizin sınıf içinde uygulama sürecini paylaşarak hesabınızı hem kişiselleştirebilirsiniz hem de sayfanızın interaktifliği ve samimiyeti arttırabilirsiniz. Sadece ürünlerinizin kapaklarını paylaşmayı düşünüyorsanız, insanlar sizi ''satış odaklı bir Girişimci Öğretmen'' olarak algılayabilir.

Sosyal medya hesaplarınızı tabiki de ürünlerinizin tanıtımı için kullanmalısınız. Ancak bunu sınıf fotoğraflarınıza yer vererek ve özellikle ürünlerinizin (dijital eğitim materyallerinizin) çıktısını alıp fotoğraflarını paylaşmanız sosyal medya sayfalarınızı daha göz alıcı, ilgi çekici, eğlenceli ve akıcı hale getirecektir.


DİĞER SATICILARLA İŞBİRLİĞİ - Öğretmenler sürekli işbirliği yapar. Aslında meslektaşlarımıza bir araya geldiğimizde farkında olmasak bile tek yaptığımız şey bu oluyor. Peki bu gelişmiş işbirliği becerilerinizi neden Girişimci Öğretmen platformunda bulunan diğer öğretmenlerle kullanmayasınız?

Girişimci Öğretmen platformu, derslerinizden ve çalışmalarınızdan sonra okul dışında öğretmenlerle bir araya gelebileceğiniz ve bilgi ve tecrübe paylaşımı yapabileceğiniz yer olacaktır. Bunu kullanın! Platformda bulunan diğer öğretmenlerin mağazalarını gözden geçirmek, iletişim kurmak, çeşitli ürünlerde işbirliği yaparak takipçi kitlenizi (satın alan öğretmenler) arttırmaya gayret göstermenizde fayda var.


GİRİŞİMCİ ÖĞRETMEN'DE ALIŞVERİŞDEN FAZLASI VAR - Bir Girişimci Öğretmen olarak, sizin zamanla bir ''marka değeriniz'' olacak. Bu oluşum sürecinde kişisel bağlantılara dayalı bir mağaza oluşturmak ve zamanla bağlantıları geliştirmek için karşı tarafa güven vermeniz gerekir. Diğer öğretmenlerin güvenini kazanmanız sizi zamanla daha güçlü hale getirecektir.

Girişimci Öğretmen'de öğretmenler arası karşılıklı güven esastır. Çünkü Girişimci Öğretmen platformu, sadece öğretmenlerin dijital eğitim materyalleri alış verişi yapabilecekleri bir yer olmayacaktır. Öğretmenlerin tecrübelerini aktarabilecekleri, bilgi alışverişi yapabilecekleri, kendi eğitsel anlayışlarını keşif edip yansıtabilecekleri ve daha nice şeyin olacağını şimdiden söylememizde fayda var. Büyük bir resmin parçası olacaksınız!
127 görüntüleme0 yorum
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now