Ara

Girişimci Öğretmen 1 Yaşında!

Ocağın 4. günü bizim için artık bir yıl dönümü teşkil etmekte.

Bugün Girişimci Öğretmenin 1. yıldönümü güzel insanlar. Bize göre bugün ve bundan sonraki yıldönümlerimiz, şu anda nerde olduğumuzu ve bundan sonra nereye doğru gideceğimizi ölçmek, tartışmak ve değerlendirmek için güzel bir fırsat sunmakta ve sunacaktır.Girişimci Öğretmen’in kuruluşundan bu yana yaklaşık 20.000 öğretmeni kapsayan bir topluluk olduk. Yine yıl boyunca kendi eğitsel fikirlerini, etkinlik şablonlarını, çalışma yapraklarını, öğretmenlik tecrübelerini ve hikayelerini bizimle aktif olarak paylaşan yaklaşık 3.500 öğretmene ulaştık. Bu verilerin gün geçtikçe artıyor olması bizim hem sorumluluk bilincimizi arttırıyor, hemde heyecanla yolumuzda devam etmemizi sağlıyor.

Sizin gibi eğitimcilerden ilham almak bizim yolumuzda sadakat ile durmadan ilerlememizde en büyük motivasyon unsuru oldu.

Bu güzel ayın, Ocak ayının

3. haftasından itibaren hizmete sunacağımız Girişimci Öğretmen platformu ile biz eğitimciler olarak birbirimize ilham veren, samimiyet kokan, paylaşımı değerli kılan bir topluluk oluşturacağımızdan şüphemiz yok. Zamanla sağlamlaşacak olan oluşumumuzu ziyaret eden öğretmenler, sizlerin var olan kavramsal bilgileri kendi özgün eğitsel fikirlerinizle zenginleştirdiğiniz ve kendi mağazanızda paylaşıma sunduğunuz eğitsel materyalleri ücretli ve/veya ücretsiz indirerek gireceği derste uygulama fırsatı bulacak. Yani siz, ülkemizin bambaşka bir yerinde var olan bir sınıfa girerek, hem öğretmene hemde öğrencilere dokunmuş olacaksınız.Biz ekipçe, öğretmenlerin yalnızlığına son vermek istedik. Öğretmenlerin kendini belkide en rahat hissettiği ortam olarak bildiğimiz öğretmenler odasını sadece okul sınırları içerisinde değil, heryerde ulaşılabilinir kılmak istedik. Hayatın her yerinde eğitimin var olduğunu bile bile bu sınırlandırmaya daha fazla göz yummak istemedik.

Dolayısıyla, bir kaç hafta sonra gururla hizmet sunacağımız Girişimci Öğretmen platformunun, maddi gelir sorunu yaşayan öğretmenlere bir gelir kaynağı, görev başında daha aktif olmak isteyen ancak ne yapacağını bilmeyen öğretmenler için bir ilham kaynağı, kendini sadece okul sınırları içerisinde ifade etmek yerine bildiklerini ve ürettiklerini ülke çapında paylaşmak isteyen öğretmenlere bir özgürlük alanı, çocukları için okul zamanı dışında cesur öğretmenler tarafından hazırlanmış etkinlikler arayan ve gelişiminde katkıda bulunmak isteyen veliler için bir çözüm alanı, aday öğretmenlerin, tecrübeli öğretmenlerden edinebildiği bir ilham kaynağı oluşturmayı hedefliyoruz.


Yine, dijital eğitim çalışmalarına ihtiyaç duyan ve indiren eğitimciler için Girişimci Öğretmen platformu, büyük bir kolaylık sağlayacak olan bir platform olacaktır.


Bu nedenle biz kurum olarak, 1 yıl önce başlayan yorucu ancak son derece samimi, verimli ve öğretici olan yolculuğumuza eşlik edecek olan cesur ve profesyonel öğretmenler arıyoruz. Birbirine bildiklerini anlatmak ve öğretmekten çekinmeyen eğitimcilerin varlığını her geçen gün daha fazla gördük. Şimdi artık bildiklerinizi Türkiye’nin diğer il ve ilçelerine bulunan öğrencilere ve öğretmenlere aktarma zamanı geldi.


Bize göre, Girişimci Öğretmen platformunun zamanla yaratacağı bilgi paylaşım senkronizasyonunun zenginliği paha biçilmez olacaktır. Bu yüzden inancımız en başta siz değerli öğretmenlere, velilere, aday öğretmenlere, logomuza, kurumsal adımıza misyonumuza, vizyonumuza ve ekipçe kendimize tam.Hayalimiz, ülkemizde bulunan bütün eğitimcilerin var olan bilgi birikimini, tecrübesini ve uzmanlığını, herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde kendine ait mağazasında paylaşabiliyor olması ve hak ettiği değeri fazlasıyla almasıdır.

Platformumuzun henüz hizmette olmamasına rağmen her geçen gün büyümekteyiz. Öğretmenlerin içlerinde var olan cesareti açığa çıkarmak için vizyonumuz doğrultusunda her geçen gün daha fazla çalışacağımıza kendim ve ekibim adına söz veriyorum.


1. Yıldönümünün vermiş olduğu motivasyon ve güven ile ayaklarımızın yere sağlam bastığını daha iyi hissettik bugün. Bunu belirtmekten asla utanç duymayacağım. Bundan sonrasında ise, daha nice başarılı yıldönümlerini bizlere katılan eğitimci arkadaşlarımızla birlikte kutlamak için yolumuzda emin adımlarla devam edeceğiz.

Umuyoruz ki sizde kalbinizin sesini dinler ve bir eğitimci olarak bizlere katılırsınız.Bize yıl boyunca umut olduğunuz için teşekkür ederiz.

Bir eğitimci olduğunuz için ülkemiz ve çocuklar adına teşekkür ederiz.

Bizleri her daim desteklediğiniz için teşekkür ederiz.

Gelecek yıllar için daha fazla plan yapmamıza ve yolumuzda emin adımlarla ilerlememize umut olduğunuz için teşekkür ederiz.

Umuyoruz ki bizimle kalmaya devam eder ve eğitimciler olarak birbirimize güç vermeye devam ederiz, edersiniz.

Siz değerli öğretmenlerin umutlarını boşa harcamayacağımıza ve kurum olarak bizimle gurur duymanız için elimizden geleni yapacağımıza kendim ve ekibim adına söz veriyorum.


İyi ki doğdun Girişimci Öğretmen!


Sevgilerimle, Meliha Aydıner

52 görüntüleme0 yorum
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now