Ara

Etkili Bir Girişimci Öğretmen Mağazası İçin 10 Yöntem

En son güncellendiği tarih: 11 Eyl 2019


Mağazanız için bir ürün oluştururken akılda tutulması gerekilen 10 Yöntem


#1 Yüksek Kaliteli Ürünler


Her gün ürettiğiniz dijital eğitim materyallerine göz atarak, oluşturduğunuz materyallere ve sınıflarınızda gösterdiğiniz özverinize her geçen gün daha fazla hayranlık duyuyoruz. Materyalleriniz, Türkiye'nin dört bir yanındaki öğretmenlere yardımcı oluyor.


www.girisimciogretmen.com sitesindeki mağazanızda, insanların temel beklentileri, dersleri için yararlı, yüksek kaliteli, titiz materyaller bulmaktır.


#2 Ürünlerin Kapakları Önemlidir


Girişimci Öğretmen platformunda, öğretmenler tarafından yüklenmiş binlerce çalışma bulunmaktadır.

Mağazanızın hazırlık sürecinizde kendinize sormanız gereken bir kaç soru var.

Bunlardan biri ''Bir öğretmenin dikkatini nasıl çekebilir ve fark yarattığımdan nasıl emin olabilirim?'' sorusudur.


Cevap: Kapak Sayfası. 


Bir kapak sayfasının amacı, muhtemel alıcı müşteriye, öğretmenin kendisinin ve öğrencilerinin bu üründe tam olarak neye odaklanması gerektiğini göstermektir. 

İyi bir kapak, bu bilgiyi açık ve etkili bir şekilde iletir.Kullanıcıyı ürününüze çeken ve ürününüzü önemsediğinizi gösteren bir kapak olmasına özellikle dikkat etmelisiniz. Herkes bir kitaba ilgi duyduğunda, ilk etapta kitabın kapağına göz atar. Mağazanızdaki eğitim materyallerinizde de durum böyle olacaktır. 

Kapaklarınızın bilgilendirici, temiz ve çekici olduğundan emin olun.


#3 Ürününün Amacını Net Bir Şekilde İfade Et


Öğretmenler doğası gereği sürekli bir bilgi paylaşımı içerisindedirler.

Bu yüzden hedefimiz eğitim materyali arayan öğretmenlerin, Türkiye'deki bütün öğretmenlerin uzmanlığından, tecrübesinden ve edindikleri bilgilerden, herhangi birine, herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda, tam o anda kolayca erişmesini amaçlıyoruz.


Bu nedenle mağaza sahipleri olarak, ürünlerinizin uygulama adımlarını, amacını ve önemini yeterince vurgulamalıyız.

Öğretmenler materyallerinizi incelediklerinde, ilk olarak ürünün açıklamasını okuyacaklardır çünkü derslerinin önemli bir noktasında ele alınacak özel bir etkinlik için arayışta olacaklardır. 

Mağazanıza yükleyeceğiniz eğitim materyallerinizin, uygulama adımlarını ve kapsadığı müfredat kavramlarını  ürün açıklamasında açık bir şekilde yazmaya özen gösterin.


#4. Yaş Grubuna Uygun Grafikler/Görüntüler Kullan


Birçoğumuz günlük hayatımızda pek çok görsel tasarımları içeren mesajları algılıyoruz. Karşılaştığımız görsel ürünler her zaman bize daha hoş geliyor.

Aynı şey ürettiğiniz dijital eğitim materyalleriniz içinde geçerlidir.

Görsel öğrenme, öğrencilerin algıladıkları ikonlar, renkler, grafikler vb. çalışmaları içeren materyaller ile, düşüncelerini netleştirmelerine ve bağlantılar oluşturmasına yardımcı olmaktadır.

Ayrıca öğrencilerin yeni kavramları kavramasına, ilişkileri ve kalıpları ortaya çıkarmasına yardımcı olmaktadır.

Araştırmalara göre, öğrencilere birden fazla yolla sunulan kavramlar, hatırlamayı kolaylaştırmaktadır.

Bu nedenle, eğitim materyallerinizi oluştururken, içeriği destekleyecek resim ve grafikler eklediğinizden emin olun. Ve bu görüntülerin hedeflenen kitleye hitap ettiğinden emin olun (daha gösterişli grafikler, resimler ve daha büyük boyutlu karakterler).


#5 Meslektaşlarınızdan Yardım İsteyin ve İşbirliği Yapın


Girişimci Öğretmen online bir pazaryerinden çok daha fazlasıdır.

Eğitim anlayışlarını ve ilham kaynaklarını aktarmak ve genişletmek için bir araya gelen binlerce eğitimciden oluşan bir topluluk olacaktır.

Eğitim materyali üretimi hakkında destek almak ve bilgi edinmek için diğer öğretmenlerle ve Girişimci Öğretmen ekibi ile bağlantı kurabilirsiniz.

Aynı zamanda Youtube kanalımıza her hafta yüklenen videolarımıza göz atabilirsiniz!


#6 Sürekli Gelişmek Önceliğiniz Olmalı!


Girişimci Öğretmen'in güzelliği, her zaman gelişim için güzel bir yer olacak olmasıdır.

Zamanla insanlara dokunuyor olabilmek, bu platformdaki hedefleriniz için daha fazla çaba sarf etmenize yardımcı olurken, size çalışmalarınıza daha fazla odaklanmanızı sağlayacaktır. 


Ancak unutmayın, çalışmalarınız için pratik yapmak sizi mükemmel bir üretici yapmaz; pratik yapmak, sizin bir sonraki materyaliniz için hayal ettiğiniz bağlantıları kendinizden daha emin bir şekilde oluşturmanızı sağlar.

Doğaçlama yapmayı , materyalinize beklediğinizden daha fazla zaman harcamayı ve çok daha fazlasını yaşamaya hazır olun.


#7 Ürününüzü Oluştururken Harcadığınız Zaman ve Çabanızı Göz Önünde Bulundurarak Ücretlendirme Yapın


Zaman harcadığınız ve çaba sarf ettiğiniz bir ürüne maddi bir değer koymak, hassas ve özel bir iştir.

Öğretmenler, eğer ürününüz ihtiyaca yönelik ve kaliteli ise makul bir fiyat ödemeye hazır olacaktır.

Ancak unutmayın ki Girişimci Öğretmen web sitesinde var olan mağazanızdaki dijital çalışma materyallerinin gerçek değeri, o ürünü kaç kez sattığınızla doğrudan

ilişkili olacaktır.


#8 En Çok Satan Mağazaları Takip Et


Sizin gibi Girişimci Öğretmenler'in, üreteceği dijital çalışmalar, zamanla okullar ve bölgeler tarafından fark edilecektir.

Bu başarıyı yakalamak için paylaştığınız ürünün yaratıcı, özgün ve ilgi çekici olduğundan emin olmanız gerekir. Bunun Girişimci Öğretmen web sitesinde zamanla öne çıkmış ve çıkacak olan en iyi mağazaları takip etmeye özen göstermelisiniz.


Girişimci Öğretmen mağazanız orijinal çalışmalarınızın bir vitrini olmalı.

Bu yüzden, ürünlerinizde herhangi bir marka ismine veya ünlü karakterin görüntüsüne yer verilmemesi gerektiğini belirtmeliyiz.

Eğer mağazanıza size ait olmayan herhangi bir içerik eklerseniz, kullanma hakkına sahip olduğunuzdan ve bunu doğru şekilde kullandığınızdan emin olmanız son derece önem taşımaktadır.


# 9 Alıcı Müşterilerin Geri Bildirimlerine Yanıt Vermek


Eğitime gerçekten değer veren ve katkı sağlamak isteyen öğretmenlerden oluşan bir öğretmenler topluluğuna katılma katıldınız.


Bu durum zamanla Girişimci Öğretmen'in sizin için sadece mağazanızda bulunan ürünlerden daha fazlasını ifade edeceği anlamına gelir. Mağazanızda bulunduracağınız dijital eğitim materyallerinizi satın alan

''Alıcı Öğretmenler'', satın almış oldukları ürünleri denedikleri için ürününüze yorum yapma hakkına sahip olacaklardır.

Ürünlerinize alıcı öğretmenler tarafından yapılan yorumlar her zaman % 100 olumlu olmayacaktır.

Bu gibi durumlarda, derin bir nefes alın ve bu insanların sonraki ürünleriniz için birer potansiyel alıcı olduklarını kendinize tekrarlayın. Olumlu yanıtlar vermek, çalışmaları, alıcı öğretmenler tarafından yapılan yorumlara göre tekrardan değerlendirmek, hatta ürünlerinizi güncellemek size hiç bir zaman bir şey kaybettirmeyecektir.

Aksine sizi alıcı öğretmenlerin gözünde, yapıcı bir Girişimci Öğretmen olarak anımsatacaktır.


# 10 Her Zaman Bir Plan Yap


Gerçekten Girişimci Öğretmen mağazanıza, size ait küçük bir işletmeniz gibi mi davranacak mısınız?


Dünyanın her yerinde küçük/büyük işletmelere sahip insanlar planlı çalışmanın, başarınız ve mental durumunuz için gerçekten önemli olduğunu söylemektedir.

Küçük bir işletme kurmak zaman ve çaba gerektirir.

Size ait olacak olan sanal işletmeniz için enerjinizi tam olarak, neye ve nasıl harcamanız gerektiğini anlamak gerçekten çok zor ve uzun bir süreç olacaktır.


Bu noktada, elinizde sanal mağazanız için bir uygulama planınız olduğunda, odaklanmış bir şekilde kalabileceksiniz. Böylelikle işleri sistematik bir şekilde yapmak, sizin için çok daha kolay olacaktır.


Ayrıca, beklenmedik durumlar karşısında, önceliklerinizin ne olduğunu bileceğiniz için saha sağlıklı kararlar verebileceksiniz!
306 görüntüleme0 yorum
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now