Ara

Blog Sayfasının Dijital Eğitim Materyali Satışı İçin Önemi

Blogunuz içerisinde, Girişimci Öğretmen sanal mağazanız ile eriştiğiniz kitlenize, kaynaklarınız ve öğretim uygulamalarınız hakkında daha fazla bilgi vermek için daha fırsata sahip olurcaksınız. Dersinizde ne tür zorluklarla karşılaştığınızı ve bu zorlukları üretmiş olduğunuz eğitim materyallerinizle nasıl üstesinden geldiğinizi daha detaylı anlatma fırsatına erişmiş olacaksınız.


Girişimci Öğretmen sanal mağazanızda paylaşıma sunacağınız dijital eğitim materyallerini hazırlama aşamasında hangi yöntem ve teknikleri kullandığınızı daha detaylı anlatmak için blog sayfanız size iyi bir araç olacaktır.

Aynı zamanda, dijital eğitim materyalinizin uygulama biçimi hakkında detaylı bilgi vermeniz son derece önemlidir. Ya da bir Girişimci Öğretmen mağaza sahibi olarak kendi eğitsel anlayışınızı daha iyi ifade etmek işinize çok yarayacaktır.

Blog yazılarınız hakkında bir iş takvimi yapabilirsiniz. Emin olun yazdıkça yazasınız gelecek!


Biraz bloğunuz ve Pinterest hakkında konuşalım.

Pinterest'ten Blog'unuza ve Girişimci Öğretmen mağazanıza giden net bir yol olduğundan emin olun. Böylece alıcılar, aradıkları kaynakları hızlı ve kolay bir şekilde bulabilirler.


Profesyonel olun: Bir blogun başlatmanın en önemli noktasının istikrar ve çaba olduğunu unutmayın; belirli periyodlarla ile yazı girilmemiş blog okunmamış bir blogdur. Bu adımı atmaya gerçekten hazır olduğunuza karar verin. Pek çok kişi ilk önce bir Facebook sayfasıyla başlıyor. Ancak blog sayfası unutmayın ki eğitsel anlayışınızı belirli bir çerçeve dahilinde anlatmaya ve daha kolay anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Tabi ki blog yazılarınızı Facebook'ta paylaşarak daha fazla kitleye ulaşmalısınız.


Blogspot veya Wordpress.com gibi bir hizmeti kullanarak ücretsiz blog kullanmaya başlayabilirsiniz. Sonunda, özel bir URL (örnek : www.hayalimdekisınıf.com) için kendi alanınızı satın almayı düşünebilirsiniz. Ancak yeni bir Öğretmen-Yazar olarak, ücretsiz bir blog başlangıç için en iyi yöntemdir. Forumlara blogunuzu paylaşarakta harika geri dönüşler alabilirsiniz.


Okumak ve takip etmek için fantastik Öğretmen-Yazar blogları araştırabilir ve okuyarak eğitsel yaklaşımınıza katkı sağlayabilirsiniz. Bu blogların yaklaşımlarını not alın. Ayrıca, en iyi blogger trendlerini takip edin ve gerçek taktikleri edinin.


Mağazanızdaki ürünlere bağlantı vermek ve blogunuza eklemek için bir Girişimci Öğretmen widget'ı (mağazanıza bağlanan bir tanıtım resmi) kullanabilirsiniz. Bu widget mağazanızın profil ekranında ve mağazanızın sol alt köşesinde görselinizi yüklemeniz ve blogunuza link vermeniz için bekliyor olacak.

 

Blogunuza eklediğiniz görsellerin iyi oluşturulduğundan ve ilginç olduğundan emin olun (ayrıca, filigranınızı orijinal resimlerinize koyduğunuzdan ve markanızın tanınabildiğinden emin olmalısınız). Ayrıca, bu güzel görüntülerin Pinnable olduğundan emin olun (yani, birisinin üzerine fareniz geldiğinde görüntünün üstünde "Pin It" düğmesi görünmelidir.)


Son olarak en önemli tavsiye kendinize ve sahip olduğunuz özelliklere inanmaktır. Bu yeteneklerin içinizde olduğunu biliyoruz! Girişimci Öğretmen yolculuğunuzun her adımı zorlayıcı, heyecan verici, belki biraz sinir bozucu olabilir ama her daim eğlencelidir. Kendini bu yolculuğa adayarak çok özel bir şey yapıyorsun. Her seferinde bir adım at. Her gün öğren. Ve kendine güven. Sen bir öğretmensin. Sen bir öğretmen-yazarsın. Ve sen hepimizin tüm geçmişimizin ve geleceğimizin öğretmenisin !


125 görüntüleme0 yorum
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now